1 Milyar PC Tehlike Altında!

Bu yazı 27 Eylül 2012 tarihinde, saat 01:53 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Neredeyse her bilgisayarda kullanılan Java’nın kodlarında keşfedilen yeni bir güvenlik açığı, dünya üzerindeki tüm PC ve Mac kullanıcılarını tehdit altında bıraktı.
PC ya da Mac fark etmez; bir bilgisayara sahipseniz büyük olasılıkla Java platformunu kullanıyorsunuz demektir. Web tabanlı pek çok uygulamanın da üzerinde çalıştığı Java platformunda keşfedilen kritik bir “zero day” güvenlik açığı, 1 milyara yakın bilgisayar kullanıcısını tehdit ediyor.

Yazılımın geliştiricisi Oracle tarafından da doğrulanan açığı Adam Godwiak adlı yazılımcı tespit etti. Açıklamaya göre Java SE 5’ten SE 7’ye kadar tüm sürümlerde bu açıktan faydalanarak, Java güvenlik sandbox’ını aşmak mümkün. Internet Explorer, Firefox ve Chrome gibi pek çok popüler web tarayıcısında kullanılan Java için planlanan güncellemenin 16 Ekim’de yayınlanacağı biliniyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum