2016’da Facebook’un Reklam Gelirleri Büyüdü

Bu yazı 02 Şubat 2017 tarihinde, saat 20:20 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Facebook, şirketin her fırsatta reklam sunmak için yaptığı çok miktarda para gibi eğlenceli gerçekleri içeren 2016 yıllık raporunu yayınladı. Muhtemelen, Facebook yatırımcılarının sosyal platformda reklam geliri artışındaki yavaşlamayla nasıl ilgili oldukları konusundaki raporları Kasım ayı sonlarında hatırlıyorsunuzdur. Sonuçlar geldi ve endişe verici bir büyüme seviyesinin neyin oluştuğuna dair bir tahmin yapmanızı rica ediyorum …

Gerçek rakamına geçmeden önce (gözlerinizin öne geçmesini istediğinizi biliyorum çünkü), raporun diğer ilginç bölümlerinden biri, sosyal platformun kaç günlük etkin kullanıcısına sahip olduğudur. Facebook’un Temmuz 2016’da günlük olarak bir milyar aktif kullanıcı markasını geçtiğini hatırlayabilirsiniz. Şirket, yıl sonuna kadar kullanıcı başına bir çeyrek milyar kullanıcı daha ekledi.

Facebook’un günlük aktif kullanıcıları, yıllık olarak yüzde 18, mobil cihazlarda ise yüzde 23 büyüdü (ilgilendiğiniz takdirde 1,23 milyar ve 1,15 milyar). 2015’ten bu yana aylık aktif kullanıcılar, yüzde 17 artarak 1,86 milyara ulaştı – bu, her ay Facebook’da dünya nüfusunun dörtte birine denk geldi. Aylık aktif mobil kullanıcılar, yüzde 21’lik bir artışla 1.74 milyara yükseldi. Tüm bu rakamlar etkileyiciyken, mobilin ilerlemenin yolu olduğu açık.

Ancak yine de o reklam gelirine geri dönelim. Bu şaşırtıcı kullanıcı sayılarına dayanarak, oldukça açık olan Facebook, kamyonların nakitlerini reklamlardan nakit haline getiriyor. 2015 yılında şirket reklam gelirinde 17 milyar dolarlık bir rekor bildirdi. Ancak tahmin 2016 yılında ne kadar arttı?

Birkaç ay önce yatırımcının bu kadar endişe duyduğu büyüme oranı yüzde 57 oldu. Okuyorsun, eksik olan ondalık sayı yok. Bu düzeydeki deli büyüme, reklam gelirlerinde düşünülemez 26.8 milyar dolarlık düşüş sağladı. Sadece reklamlardan 10 milyar dolar ekstra para. Bir yıl içinde. Mobil reklam geliri, yılın son ayında reklam gelirinin yüzde 84’ünü oluşturuyordu.

Bu tür bir büyüme açıkça, hisse başına seyreltilmiş kazanç, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 171 artan pay sahipleri için harika şeyler anlamına geliyor. Bu, 2015 yılında hisse başına 1.29 $ ‘dan 2016 yılında 3.49 $’ a bir sıçrama. Benzer şekilde, Facebook’un net karı, geçen yıl 3.7 milyar dolardan% 177 artışla 10 milyar dolara yükseldi. Bir dahaki sefere, endişeleri olan Facebook yatırımcıları hakkında bir hikaye okuduğunuzda, acı çektiğiniz endişeleri paylaşmanın ne kadar güzel olduğunu unutmayın.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum