Dış Cephe Taş ve Tuğla Duvar Kaplama

Bu yazı 26 Haziran 2016 tarihinde, saat 15:12 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : erkan
dış cephe taş duvar tuğla duvar kaplama

Binaların dış cephe kaplamaları binaları dış etkenlerden korurken, çevrede de güzel bir görüntü oluşturur. Bu nedenle dış cephe kaplama malzemesinin kaliteli ve işlevsel olması kadar görselliği de önemlidir. Son yıllarda dış cephe taş duvar kaplama uygulaması giderek yaygınlaşıyor. Çünkü taş duvar kaplama hem sağladığı konfor nedeniyle hem de estetik görünümüyle en ideal kaplamadır. Bina yapımında taş kullanılması insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihin her döneminde farklı coğrafyalarda farklı taşlar bina yapımında kullanılmıştır. Ancak teknolojideki gelişmeler yapı malzemelerinde de değişime neden oldu. Betonun sıkıcılığını gidermek ve yapılara ruh katmak için doğal taşlara birebir benzeyen yapay taşlar kullanılmaya başlandı.

Mermer, mozaik ve granit gibi doğal taşların bazı işlemlerden geçirilmesiyle elde edilen kaplama taşlar yanında yapay olarak üretilen taşlar, tuğlalar, taş ve tuğla paneller de dış duvar kaplamalarında kullanılıyor. Taş duvar kaplama uygulamaları mekanlarda ısı ve ses yalıtımı da sağlıyor. Dış etkenlere karşı dayanıklı ve sağlam olan taş kaplamalar uzun yıllar renk ve doku özelliklerini kaybetmiyor, dış cephelerde boya bakım gibi masraflara yol açmıyor.

Farklı renk ve doku özelliklerine sahip yüzlerce taş kaplama çeşidi bulunuyor. Model ve renk seçimi binaların diğer yapı malzemeleriyle ve dış görünümüyle uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Dış cepheler için dış cephe tuğla duvar kaplama uygulamaları da son yıllarda daha çok tercih ediliyor. Binalar otantik bir tarz kazanıyor, çevreyle ve doğayla uyumlu mekanlar haline geliyor. Dış cephe tuğla kaplamalar bahçe duvarlarında, şömine, barbekü ve baca duvarlarında de özellikle tercih ediliyor.

Dış cephe ve iç mekan taş duvar, tuğla duvar kaplaması konutların, otellerin, cafe ve restoran gibi mekanların giriş bölümlerine de uygulanıyor ve mekanlar estetik kazanıyor. Dış cephe taş kaplama uygulaması ürünler kaplamaya hazır olarak alındığı için çok kolaydır. Ancak işinin uzmanı bir ustaya yaptırılması çok daha güzel sonuç verecektir. Stonewrap taş çeşitlerinin ve Işıklar tuğla ürünlerinin satışlarını yapan Uğur Ticaret firmamız uygulama hizmetleri de vermektedir. Türkiye’nin her yerine satış ve uygulama hizmeti vermekteyiz.

Yazar : erkan

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.871 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum