Facebook ‘ a Rusya ‘ dan yasak geliyor

Bu yazı 01 Eylül 2012 tarihinde, saat 12:30 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Rusya’nın dinine sıkıca bağlı bir aktivist grubunun üyeleri, Facebook’un eşcinsel evliliklere yönelik getirdiği ikonlardan rahatsız olmuşlar ve sitenin ülkede yasaklanmasını istiyorlar.

Rusya’nın güney şehirlerinden Saratov’daki Ortodoks aktivistler, ikonların “eşcinsellik propagandası” olduğunu ve Facebook’a “oğlancılarla flört etmeyi” övmemelerini söylediklerini belirttiler. Facebook’a 24 saatlik bir ültimatom gönderen grup, Facebook tarafından umursanmayınca RussiaToday’e haber oldular.

Kararlı olan aktivist grup, Facebook’a erişim sağlayan internet servis sağlayıcılarını, dava açmakla tehdit etti. Ayrıca grup, 1993′te kaldırılan eşcinsellik karşıtı yasayı yeniden yürürlüğe koymak için bir imza kampanyası başlattı. Ortodoks liderin açıklamalarına göre, 3 gün içinde 34.000 imza toplanmış. Grubun hedefi ise 1 milyon imza toplamak ve bunu Rusya parlamentosuna iletmek.

Lider Vladmiry Roslyakovsky’nin açıklamalarına göre grup Müslüman, Yahudi ve Katolikler’den de büyük destek almış.

Roslyakovsky, eşcinsel evlilik ikonunun teşvik edici olduğu ve bunun Amerika’nın, Rusya’nın geleceğini “bebeklere son vererek” bitirmek için düzenlediğini düşünüyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum