Facebook Embed Özelliği Yenilendi

Bu yazı 13 Haziran 2014 tarihinde, saat 14:42 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

20140613042507_embedpostfacebook

Kullanıcılara ait içeriklerin kendi blog ve internet sitelerinde çalışmasını sağlayan Facebook Embed özelliği güncellendi. Kendi veya arkadaşlarının paylaştığı içerikleri blog ve internet sitelerinde otomatik olarak çeken ve içerik sağlama konusunda bir çok kişinin kullandığı Facebook Embed servisi artık çok daha güçlü bir şekilde kullanıcılar tarafından kullanılabilir hale getirildi.

Alt yapısı ve tasarımı güncellenen bu özellikte ilk dikkat çeken yenilik ise göreselliği ön plana çıkan bir tasarım oluşu. Kullanıcıların görsel paylaşımlarını bloglarına ekleyen blog sahipleri görünüm olarak çok daha şık bir görünüme kavuşmuş görünüyor. Öte yandan mobil uygulamalarında gösterdiği reklam modellerine de ek özellikleri ekleyn Facebook’un aynı özellikleri Mobil platformlar üzerinde de uyguladığını görebiliyoruz.

İlk olarak video paylaşım sitesi Youtube tarafından kullanılan Embed içerik ekleme özelliği daha sonra Instagram, Vine, Flicker ve daha bir çok sosyal medya servisi tarafından kullanılmıştı. Geçtiğimiz sene Facebook’unda bu sisteme dahil olması ile kullanıcılar yazdıkları yazıları veya paylaşmak istedikleri görselleri kendi Facebook profillerinde paylaştıktan sonra kendi blog sayfalarına eklemiş oldukları embed özelliği sayesinde aynı anda iki tarafta da içeriklerini ziyaretçileri ve arkadaşlarıyla paylaşabilmekteydi.

Facebook bir senedir kullandığı bu özellik üzerinde değişikliker yaparak görsel paylaşımı konusunda bir adım daha ileri gitti. Örneğin fotoğraflı bir yazı paylaşırken fotoğraf büyük bir şekilde görünürken altına yazılan metin veya bağlantı adresi daha küçük bir şekilde görünerek görseli ön plana çıkarmış oluyor. Tasarım olarak yenilenmesinin yanında alt yapı konusunda da değişiklik yaptığını belirttiğimiz Facebook, hız konusunda da oldukça iyi güçlendirmeler yapmış gibi görünüyor. Eskisine göre 2-3 kat daha hızlı embed olarak içerik çekebilen Facebook bu konuda kullanıcıları mutlu etmiş gibi görünüyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum