Facebook’u rahatsız edecek hamle!

Bu yazı 25 Haziran 2013 tarihinde, saat 17:17 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Facebook’un rakibi 800 milyon dolara dayandı.

Kullanıcı sayısını hızla artırarak Facebook’a karşı en büyük tehditlerden biri olarak gösterilen gerçek zamanlı fotoğraf paylaşım uygulaması Snapchat, piyasaya değerini 800 milyon dolara çıkardı. Şirketin değerini artırmasında, ABD’li yatırımcılardan aldığı desteğin payı büyük.

ABD başta olmak üzere özellikle genç kullanıcıların büyük ilgi gösterdiği Snapchat, risk sermayesi ve özel sermaye şirketlerinden aldığı B serisi yatırımın ardından piyasa değerini 800 milyon dolara çıkardı.

Snapchat, dün yaptığı açıklamada, aralarında IVP (Institutional Venture Partners), General Catalyst ve Benchmark Capital gibi büyük yatırım şirketlerinin bulunduğu firmalardan 60 milyon dolarlık yatırım aldı.

AllThingsD sitesi, Snapchat’in bugüne kadar yatırımlardan 75 milyon dolarlık destek aldığını belirtti. B serisi yatırımın ardından, Snapchat’in değeri 800 milyon dolar oldu.

Snapchat, konu hakkında resmi bir açıklamada bulunmadı.

GÜNDE 200 MİLYON ‘SNAP’
Business Insider sitesi, ABD’nin en büyük yatırım şirketlerinden IVP’nin Snapchat’e destek vermesinin dikkat çekici olduğunu belirtti.

IVP, ‘normalde 20-100 milyon dolarlık yatırımlar yaptıklarını, ancak Snapchat için istisnai bir hamlede bulunduklarını’ belirtti. IVP, ‘Snapchat’in genç kullanıcı tabanına sahip ve kendi alanında mobil dünyada benzersiz bir uygulama olduğunu, ayrıca gelecek vaat ettiğini’ ifade etti.

Snapchat ise blog sayfasında yaptığı açıklamada ‘her gün 200 milyon snap (fotoğraflı mesaj) paylaşıldığını’ duyurdu. Analistler, iki yıl önce hayata geçen uygulamanın geldiği noktanın dikkat çekici olduğunu belirtti.

Mashable sitesine konuşan IVP analisti Dennis Phelps, “Snapchat’in yüz milyonlarca mobil cihaza yayılma potansiyeli var… Bugüne kadar geliştirilen en iyi tüketici uygulamalarından biri olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Snapchat, kısa bir süre önce 13 yaş altı kullanıcılar için ‘SnapKidz’ hizmetini sundu.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum