GÖKÇEADA’DA DEPREM!

Bu yazı 30 Temmuz 2013 tarihinde, saat 16:43 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

5.3 şiddetinde merkez üssü Gökçeada’da deprem meydana geldi. Saat 8.33’te meydana gelen deprem başta Gökçeada’da olmak üzere Marmara geneline yayıldı. Çanakkale, İstanbul ve Kocaeli’nde de deprem meydana geldi. Merkez üssü Gökçeada olan depremin 5.3 şiddetinde olduğu biliniyor. Sarsıntı İstanbul ve çevresinde de hissedildi.
5.3 şiddetindeki depremin ardından yine aynı bölgede 3.1 ve 3.6 büyüklüğünde artçı depremler gerçekleşti.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden alınan bilgilere göre depremlerin merkez üssü Gökçeada’nın Kaleköy köyü. Saat 8.33’te meydana gelen depremin 5.3 büyüklüğünde olduğu ve yerin 9.8 km altında gerçekleştiği aktarıldı. Verilenen diğer bilgilere göre yaşanan bu son depremler öncesinde de yine aynı bölgede depremler meydana gelmiş. Saat 7.10’da 2.3, 7.38’de 2.2, 8.32’de ise 3.3 büyüklüğünde depremlerin gerçekleştiği aktarıldı.

Son dakika yaşanan bu deprem Çanakkale’den Kocaeli’ye oradan da İzmir’e kadar oldukça geniş bir alanda hissedildi. Halk kısa süreli panik yaşarken, bazıları sokağa fırladı. Neyse ki bu telaşlı anlar kısa sürede atlatıldı ve sokağa çıkan halk evlerine geri döndü. Merkezi yine Kaleköy olmak üzere 8.42 ve 8.57 sularında 3.6 ve 2.2’lik artçı şoklar kendini göstermeye devam etti.

Depremin ardından verilen bilgilere göre can ve mal kaybı yaşanmadı. Deprem Kaleköy ile Gökçeada’daki birkaç bina duvarının çatlamasıyla ayrıca evlerdeki eşyaların yere düşmesiyle ucuz atlatıldı.

Gökçeada Belediye Başkanı Yücel Atalay deprem hakkında açıklamalarını paylaştı.

Şu anda deprem yüzeyde olduğu için oldukça fazla hissedildi. İlçe genelinde kontrol yaptırdık. İlk belirlemelere göre herhangi bir hasar yok. Panik havası yavaş yavaş dağılıyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum