Her Grafikerin Bilmesi Gereken Photoshop Kısayolları  

Bu yazı 14 Ağustos 2017 tarihinde, saat 19:41 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Her geçen gün biraz daha ilginin arttığı photoshop artık günümüzde herkes tarafından kullanılmaktadır. Fakat photoshop programını profesyonel anlamda uygulamak önemlidir. Bu programı profesyonel anlamda kullanan kişiler genellikle grafikerlerdir. Dijital çağda yaşadığımız için grafikerlik önce ki dönemlere oranla daha çok ilgi görmektedir. Birçok mesleğe oranla daha çok önem kazanan bu mesleği hakkıyla yerine getirebilmek için birçok uygulamayı profesyonel olarak gerçekleştirmek gerekmektedir. Grafikerlerin büyük ilgi toplamasında firmalar arası rekabette büyük rol oynamaktadır. Büyük küçük fark etmemeksizin piyasada yer alan bütün firmalar aralarında kurumsallık yarışlarına girmekteler ve sektörel rekabetleri göz önünde bulundurmaktadırlar. Her firma kendisini gerek ülkesinde gerek ise dış dünyada olabilecek en iyi şekilde temsil etmek istemektedir. Firmalar bu isteklerine grafikerler yardımı ile ulaşabilmektedirler. Grafikerlere duyulan ihtiyaç artınca da grafikerler daha iyi sonuçlar ortaya çıkarmak istedikleri için kendilerini geliştirmeye başlamışlar ve atacakları bir adımdan önce ki adamı göre hareket etmek için her alanda profesyonelleşmeye başlamışlardır. Bir grafikerin mutlaka bilmesi gereken birkaç program bulunmaktadır. Bilmeleri gereken programlar sıralamasında ilk sırasında yer alan uygulama photoshop programıdır. Grafikerlerin yeniliklere açık bir yapıda olmaları gerekmektedir ve güncel photoshop programlarının eğitimlerini mutlaka almaları gerekmektedir. Günümüzde birçok photoshop kursu bulunmaktadır. Günümüzün sürekli gelişen ve değişen dijital dünyasında artık photoshop programlarının kullanılmadığı bir tasarıma rastlamak oldukça zordur.  

Photoshop programı uygulanırken grafikerlerin daha az süre harcayarak uygulamalarını gerçekleştirmelerini sağlamak için belirli kısayolların öğrenilmesi gerekmektedir. Öğrenilecek kısayollar sayesinde gerçekleştirilecek olan işin meydana gelme süresi kısalacak ve mevcut grafiker daha az yorulmuş olacaktır.

Photoshop eğitimi veren Biladım Eğitim Merkezi son sürüme göre eğitim vermektedirler. Böylece eğitim alan bireyler son teknoloji ile paralel olarak kendilerini geliştirmektedirler. Mevcut eğitim kursları tarafından grafikerlere birçok alanda eğitim verilebilmektedir. Kurslar tarafından verilen eğitimler sonucunda grafikerler kullandıkları klavye kısayolları sayesinde işlerini daha temiz gerçekleştirebilmektedirler. Photoshop uygulamasını gerçekleştirirken daha verimli bir biçimde çalışmak için belli başlı kısayollar bulunmaktadır. Öncelikle bilinmesi gerekmektedir ki mevcut klavye kısayollarını photoshop ile özelleştirmek gerekmektedir.

Öğrenilecek olan kısayollar sayesinde grafikerler alanlarında daha hızlı ve uzmanca hareket edebileceklerdir. Fırça boyutunu küçültme, fırça boyutunu büyültme, fırça sertliğini arttırma, fırça sertliğini azaltma, fırçayı veya renk örneğini silme, otomatik seçmeyi değiştirme, seçime ekleme, varsayılan ön plan ve arka plan renklerini  değiştirme ve daha birçok işlem için klavyede yer alan birkaç harfe veya işarete tıklamak yeterli olacaktır. Grafikerlerin uzmanlaşması ve mevcut kısayolları öğrenmeleri için photoshop kursları verilmektedir. Ortalama 4 hafta süren bu kurslar grafikerlere büyük katkılar sağlamaktadır. Fakat tercih edilecek kursun deneyimi, eğitim planı, sınıf kontenjanları ve eğitim garantisi gibi birçok unsura mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde istenilen sonuç elde edilemeyecektir.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum