Microsoft Eleştirileri Kabul Etmedi

Bu yazı 07 Haziran 2016 tarihinde, saat 04:15 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına sürekli Windows 10’a geçiş konusunda bildirimler gönderen Microsoft yoğun eleştiri alırken dünya genelinde tepkiyle karşılanmıştı. Bu konular üzerine açıklama yapan Microsoft durumun iddia edildiği şekilde olmadığı ve kullanıcılara herhangi bir zorunluluk sunulmadığını söyledi.

Windows 10 işletim sisteminin yakın zamanda paralı olacağı ve bugüne kadarki en iyi işletim sistemine kullanıcıların ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilmesi adına hatırlatmaların yapıldığını belirten Microsoft bu bakımdan sadece tavsiye niteliğindeki bu bildirimlerin çok fazla abartıldığını söyledi.

Kullanıcı istediği takdirde sağ üst köşeden bildirimleri kapatabileceğini açıklayan Microsoft kullanıcıların en iyi işletim sistemine sahip olabilmesi adına güncellemeyi almasını da tekrar önerdi. Yakın bir süre içerisinde ücretli versiyonunu kullanmak durumunda kalacak kişilerimn ücretsiz bir şekilde geçiş yapabilmesi adına 29 Temmuz’a kadar zamanı bulunuyor.

Güncellemeler ve bildirimler ile ilgili en çok eleştiri alan noktalardan bir diğeri ise bildirimlerin kapatılmasına rağmen tekrar otomatik bir şekilde ve üstelik zamansız bir şekilde ekranda yayınlanması.

Ayrıca güncellemeler sırasında kişilerin Windows 7 ve Windows 8.1 ile devam etmesi halinde güvenlik açısından Microsoft tarafından desteklenmeyeceği ve güvenlik zafiyeti yaşanabileceği de belirtiliyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum