Nvidia’dan Sert Uyarı

Bu yazı 07 Eylül 2014 tarihinde, saat 01:00 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

nvidia-samsung

Grafik çözümleri üreticisi olan Nvidia, Tegra işletim sistemi ile bilgisyarlardki tecrübesini mobil alana taşımayı hedeflemişti. İlk çözümleri ile kendine yer bulan Tegra daha sonra hızlı çıkış yakalayan firmalara nazaran diğer üreticilerin işlemci çözümleri karşısında piyasada kendine yer bulamadı.

Tegra K1 işlemcisi ile mobil arenada yoluna devam etmekte olan Nvidia mobil cihazlardan tabletler ve oyun konsolu türündeki cihazlarda kendini göstermeyi başarıyor. Android işletim sisteminin iki büyük devine patent davası açmakla gündeme gelen Nvidia’nın dava sebebi ise şöyle; Qualcomm’a Samsung’a da Imagation, Adreno, ARM Mali grafik birimlerini ürünlerinde kullandığı için dava açtığı yönünde.

Nvidia mahkemeden patent ihlali sebeb ile uğramış olduğu zararların karşılanmasını talep ediyor. Samsung ile anlaşmaya varamayan Nvidia ilk olarak isteklerini Samsung’a ilettiğini söyleyelim. İhlal edildiği söylenen çözümleri kullanmakta olan Samsung Galaxy ailesindeki akıllı telefon ve tabletlerin pazardan çekilmesi isteniyor. Aslında Apple’da bu teknolojileri kullanıyor fakat Nvidia onlardan şikayetçi değil. Bakalım Samsung, Qualcomm ve Nvidia arasında patent davası nasıl sonuçlanacak..

Kaynak: Veteknoloji.com

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

17.170 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum