Samsung, Galaxy S6 ailesi ve Galaxy Note 5 için kapsamlı bir güncelleme hazırlıyor

Bu yazı 02 Ekim 2015 tarihinde, saat 10:06 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

1443042150_1439533607samsung-galaxy-note-5-first-look-aa-27-of-41-840x473

Samsung bu yıl duyurduğu tepe modeller için kapsamlı bir güncelleme hazırlıyor. Güney Koreli üreticiye yakın kaynaklardan biri olan SamMobile sitesine göre Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+ ve Galaxy Note 5 için hazırlanan güncelleme önemli yenilikler içerecek. Site tarafından teyit edilmese de güncellemenin Android 6.0 Marshmallow olması bekleniyor.

Google, Android 6.0’la birlikte platforma önemli yenilikler getiriyor. Bunların başında detaylı uygulama izinleri, gelişmiş parmak izi okuma yeteneği, döndürülebilir ana ekran, daha aydınlık bir arayüz, durum çubuğu düzenlemeleri, uygulama içerisinde web bağlantısına tıklandığında sayfanın direkt uygulama içerisinde açılması, Android Pay (mobil ödeme sistemi), geliştirilmiş Chrome tarayıcısı (Chrome, Android 6.0’da daha hızlı ve daha az veri harcıyor) ve pil geliştirmeleri geliyor.

Galaxy Note 4 ve diğerlerinin durumu

Android 6.0 ile gelen yeniliklerin yanı sıra Samsung’un tepe modellerine hangi özellikleri ekleyeceği şimdilik bilinmiyor. Güney Koreli firma Galaxy Note 4 gibi biraz eskiyen amiral gemisi modelleri de Android 6.0’ya yükseltecek ancak söz konusu telefonlar takvimde biraz daha geride duruyor.

Android 6.0 29 Eylül’de tanıtılacak yeni Nexus akıllı telefonlarla birlikte resmen yayınlanacak. Yeni yazılım ilk olarak diğer Nexus, bir süre sonra ise Google Play Editon cihazlar için dağıtıma sunulacak.

Samsung, HTC, LG, Sony gibi firmaların Android 6.0 dağıtımına 2016’dan önce başlaması beklenmiyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.871 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum