Sony Açıkladı

Bu yazı 21 Kasım 2012 tarihinde, saat 00:14 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Konsol savaşları yıllardır devam eden bir davadır. Nitekim bu savaşlara bir anlamda ilk son veren, Nintendo Wii’nin Eylül ayında açıkladığı 97.2 milyonluk toplam satışı olmuştu. Hemen akabinde, Eylül ayının sonunda Xbox 360’ın toplam satış rakamları ise 70 milyon olarak lanse edilmişti. Sırada en geride kalan Sony ise, sonunda suskuluğunu bozdu…

Her ne kadar bu yıl içerisinde oyun donanım satışlarında büyük bir düşüş gözlemse de Sony bir şekilde kendisini kurtarmış gibi gözüküyor. Firmadan yapılan bir açıklamaya göre, PS3’ün 2006 yılındaki çıkış tarihinden, 4 Kasım 2012’ye kadar geçen sürede konsol tam tamına 70 milyon satmayı başardı. Açıklamasında birçok farklı rakama da yer veren Sony, şu anda toplam 3,590 farklı PS3 oyunu bulunduğuna ve de günümüze kadar geçen sürede 595 milyondan fazla PS3 oyunu satıldığına da değindi.

PS3’ün ücretsiz online servisi olan PlayStation Network’ün 59 farklı ülkede aktif bir şekilde kullanımda olduğuna dikkat çeken firma, Nintendo Wii’nin kontrol sistemine benzeyen Playstation Move’un da 11 Kasım’a kadar geçen sürede 15 milyon sattığı açıklamasına ekledi.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum