Tesla’nın S Model’i Rekorları Kırdı!

Bu yazı 05 Ocak 2016 tarihinde, saat 17:43 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Tesla Unveils New Battery System

Otomobil sektörüne baktığımızda son zamanlarda parlayanların listesine aday olan Tesla, Çok başarılı bir satış yılınıg geride bıraktı.

Tesla çatısı altında Elon Musk önderliğindeki elektrikli otomobil üreticisi, 2015 yılı boyunca tam olarak elli binin üzerinde Model S satışı gerçekleştirmiş oldu. 2014 yılına baktığımızda otuz üç bin yüz elli yedi adet araç satıı gerçekleştiren Tesla böylece kendi rekorunu da kırmış oldu. Firma sadece son üç ayda on yedi bin Model S satısını gerçekleştirdi.

Bu durumda geride bıraktığımı yılın aynı dönemine karşılık olarak yüzde bazında yetmiş beşlik bir artış yakalamayı da başardı. Tesla’nın genel olarak otomobil satışları ise yıldan yıla yüzde elli iki oranla artış göstermiş oldu. Firmanın ana ürünü niteliğinde olan Model S, Önceki aylarda otopilot özelliğine sahip olmuştu. Henüz baktığımızda beta sürecinde olan ve kısıtlı bir şekilde kullanımı yapılan özelliğin de önümüzdeki günlerde geliştirmesi ve Model S’lerin daha da iyi işlere imza atması bekleniyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum