Vowifi Nedir? Nasıl Çalışır?

Bu yazı 10 Ekim 2017 tarihinde, saat 23:33 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Son güncellemelerden sonra telefonlarımızda görmeye başladığımız VoWifi nedir?

Vowifi, şebekenizin çekmediği alanlarda Wifi üzerinden sesli görüşme yapmanızı ve SMS atmanızı sağlayan bir hizmettir. Wifi ağının çektiği bir alanda, mobil şebekeniz çekmese dahi, Vowifi üzerinden görüşmenizi yapmaya devam edebilirsiniz.

Türkçe olarak Wifi üzerinden arama olarak da çevirebiliriz. Özelliği kullanabilmek için telefonunuzda ilgili seçeneğin açık olması yeterlidir. Arama sırasında ekstra bir işlem yapmanıza da gerek yoktur. Bu hizmeti ek hiç bir ücret ödemeden tarifeniz kapsamındaki dakikaları kullarak yararlanabilirsiniz.

Bugün itibari ile VoWifi özelliğine sahip cihazlar; iPhone 6, 6 Plus, 6s, 6s Plus, 7, 7 Plus ve SE; Samsung S6, S6 Edge, S7 ve S7 Edge; LG G4 ve G5. Önümüzdeki günlerde çıkacak telefonlarda da bu özellik mutlaka olacaktır. Özelliği kullanabilmek için görüşme yaptığınız kişinin bu özelliğe sahip olması gerekmemektedir.

Android cihazlarda nasıl açılır ?

Telefon > Daha fazla > Ayarlar’a gidin. Wi-Fi araması’na dokunun Açık konuma getirin.
Android cihazının Wi-fi ağına bağlı olması durumunda VoWifi hizmet vermekte ve bildirim çubuğunda ikon görünmektedir.

iPhone da nasıl açılır ?

Ayarlar > Telefon > Wi-Fi ile Arama öğesinde Wi-Fi ile arama özelliğini açın. Acil servisler için adresinizi girmeniz veya teyit etmeniz gerekebilir.

Wi-Fi ile Arama kullanılabiliyorsa durum çubuğundaki operatör adının yanında Wi-Fi simgesini görürsünüz. Ardından, aramalarınız Wi-Fi ile Arama’yı kullanır.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum