Yeni Bir Tolga Çevik Klasiği Daha

Bu yazı 25 Ocak 2014 tarihinde, saat 02:51 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Ülkemizde dizi sektörünün büyük bir gelişme gösterdiği göz ardı edilemez. Ancak bu endüstri içindeki bütün dizilerin ana konseptini dram oluşturmaktadır. Bu durum da komedinin açıklığını göstermektedir. Çünkü ülkemizde ne sitcomlar ne de komediye dair yapılan programlar drama dizileri kadar reyting sahibi değildirler.

Türkiye’de sitcomlar bile yeri gelip dram konularına, olaylarına varabiliyorken saf komedi ihtiyacı izleyiciler için her zaman var olacaktır. Komediyi dram içinde kullanmak kolayken komediyi amaç edinip program veya sitcom yapabilmek daha zordur. Bu durumu sadece televizyon için düşünmek yanlış olur; aynı zamanda tiyatro için de geçerli kılınmalıdır. İşte bu noktada da hem durum komedisi hem olay komedisini televizyon ve tiyatroyu birleştirerek izleyiciye sunan, on yıldır da bu alana hakim olmuş, bir program Komedi Dükkanı piyasaya çıkmış ve 2 yıl aradan sonra, yeni yılla birlikte Arkadaşım Hoşgeldin adını almıştır. Komedi Dükkanı hayranlarına ilaç gibi gelen bu haber, artık her Perşembe günü KanalD ekranlarında izleyicisiyle buluşmaya devam ediyor. Bu programda Tolga Çevik aldığı eğitimini ve sahip olduğu yeteneğini konuşturmakta. Programın konsepti içerisinde seyircilerin katılımını sağlaması gibi doğal davranışlar ve doğaçlama roller, konuşmalar seyirciyi daha sadık hale getirmektedir. Bu durum da seyirciyle oyuncu arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirip, samimiyeti arttırıyor. Ezgi Mola’nın da bu sene dahil olduğu program, onun katılımıyla daha da canlandı ve kahkahanın dozu arttı.

Program, sahnede iki ana tip ve bir piyanistten oluşmaktadır. Yönetmenin direktifleri ile her hafta bu iki ana karakterin değişik rollere girmesi ile programın sürekliliğini sağlanmaktadır. Bu dönem programda her hafta ünlü konukların konsepte dahil edilmesiyle komedinin dozu arttırılmış. Ayrıca Komedi Dükkanı ve Arkadaşım Hoşgeldin ‘in eski bölümlerine www.arkadasimhosgeldin.gen.tr adresinden ulaşılabilir.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.857 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum