Youtube artık önemli bir haber alma aracı oldu

Bu yazı 30 Ağustos 2012 tarihinde, saat 16:36 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

Pew tarafından yapılan bir araştırma, YouTube’un bir haber kaynağı olarak kullanımının arttığını ortaya koydu. Özellikle doğal afetler ile ilgili görüntülerin izlenmesinde YouTube en çok tercih edilen mecralardan biri haline gelmiş durumda. Önemli olaylar esnasında veya doğal afetler sırasında amatör kameramanlar tarafından çekilen videolar oldukça geniş izleyici kitlelerine ulaşmakta.

Araştırmada 15 ay boyunca YouTube’da yayınlanan haber videolarının izlenme sayıları incelendi. Televizyonlarda yayınlanan haberler halen daha çok izlense de, YouTube’daki içerik de profesyonel ve amatör içeriğin bir karışımı olarak önemli bir alternatif oluşturuyor. Araştırmaya göre, YouTube’da izlenen haber videolarının üçte birinden fazlası vatandaşlar tarafından sağlanıyor. YouTube’un bireysel kullanımı göz önüne alındığı zaman ortaya çıkan oran pek de şaşırtıcı olmuyor. Rusya seçimleri, Orta Doğu ayaklanmaları, İtalya’daki gemi kazası gibi bir çok olayda YouTube önemli bir görüntü kaynağı işlevini görmüştü.

Kaynak : Teknoblog

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.871 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum