Youtube Bir Milyar Kullanıcıya Ulaştı!

Bu yazı 22 Mart 2013 tarihinde, saat 15:30 civarında yazılmış. kez okunmuş.
Yazar : admin

2006 yılının Kasım ayında Google tarafından satın alınan YouTube , 2005 yılının henüz başlarında 3 eski PayPal çalışanı tarafındna hayata geçirilmişti. Geçtiğimiz yıl içinde Türkçe yayına da başlayan YouTube, dünyanın açık ara en büyük video platformu konumunda.
Şirket dün yaptığı açıklamayla da aylık 1 milyar kullanıcı barajını aştığını duyurdu. YouTube resmi blog’undan yapılan açıklamaya göre bu 1 milyarlık tekil ziyaretçi sayısı, internet kullanan her iki kişiden birinin YouTube’u ziyaret ettiği anlamına geliyor.
Tabii YouTube’un aylık ulaştığı 1 milyarlık baraj akıllara ister istemez Google+’ı getiriyor. Bakalım Google YouTube ile ulaştığı rakamların yanına bir gün Google+’la da gelebilecek mi?
Bu arada hatırlatmak gerekirse YouTube haricinde milyar sınırını geçebilen tek isim olan Facebook, 2012′nin Aralık ayında aylık aktif kullanıcı sayısı olarak 1 milyar rakamının üzerine çıkmıştı. Facebook’un günlük aktif kullanıcı sayısı ise 618 milyon civarında. Ayrıca şirketin yine Aralık 2012′de mobil için 680 milyon aktif kullanıcısı bulunuyor.

Yazar : admin

Lütfen Dikkat;

Doğruluğu şüphe uyandıran bilgilere ait yorumlar insiyatif kapsamında yayınlanmayacaktır. İyi niyetle tartışma konusu açanlara yorum sayfamız da sonuna kadar açıktır.

Yorum yazın

Yorum yazarken şu HTML kodlarını kullanabilirsiniz:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

* Copy This Password *

* Type Or Paste Password Here *

16.871 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Haydi Sor Sor * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

WordPress spam blocked by CleanTalk.

Arayalım Bakalım

Haydi Bakam Rastgele

  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum
  • sponsorum